Jazda na deskorolce świetnie wpływa na rozwijanie umiejętności koordynacyjnych u dziecka. O tym, na którą powinniśmy się zdecydować, decydują przede wszystkim preferencje dotyczące stylu jazdy, jak również same umiejętności.

Postaramy się przybliżyć temat wyboru odpowiedniej deskorolki dla dziecka, przedstawiając najczęściej występujące rodzaje oraz główne kryteria wyboru, jak również prezentujemy te najchętniej wybierane. Jakie zatem modele występują w rankingach?

Jaka deskorolka dla dziecka najlepsza? Poradnik, kryteria i ranking dziecięcych deskorolek.
Jaka deskorolka dla dziecka najlepsza? Poradnik, kryteria i ranking dziecięcych deskorolek.

Poniżej znajduje się aktualne na 2024 zestawienie z deskorolkami dla dziecka, które aktualizujemy każdego dnia. Staramy się, aby Kupujący mogli zdecydować, jaka dziecięca deskorolka będzie najlepsza. Zachęcamy do dzielenia się opiniami oraz doświadczeniami z zakupu.Polecane typy dziecięcych deskorolek

Dobieramy je zwykle zależności od ich umiejętności i preferencji. Poniżej kilka tych najczęściej spotykanych:

 • Deskorolka typu cruiser – to deskorolka z dłuższym i szerszym kształtem, która jest łatwiejsza do jazdy dla początkujących i bardziej stabilna niż tradycyjne deskorolki. Nadaje się idealnie do jazdy po płaskim terenie.
 • Deskorolka typu longboard – z dłuższym kształtem i miękkimi kółkami, która jest idealna do jazdy po długich dystansach i do szybkiej jazdy. Nadaje się dla nieco starszych dzieci, które lubią jazdę na dużych prędkościach.
 • Deskorolka typu waveboard – odznacza się nietypowym kształtem oraz kółkami skrętnymi. Przeznaczona już bardziej dla wyczynowców, o bardzo wysokich umiejętnościach.
 • Deskorolka typu trick – to tradycyjna deskorolka, która jest idealna do jazdy w skateparkach i do wykonywania różnych trików. Nadaje się dla dzieci, które już posiadają umiejętności i chcą je rozwijać.
 • Mini deskorolka – jest to mniejsza wersja tradycyjnej deskorolki, która jest dobra dla małych dzieci. Ma mniejsze koła i jest krótsza, co ułatwia jazdę dla początkujących.
 • Deskorolka do jazdy po ulicach – to deskorolka z twardymi kółkami, dobra do jazdy po betonowych powierzchniach i po ulicach. Przydaje się zwłaszcza podczas dojazdu do szkoły.
 • Deskorolka do jazdy na rampie – to deskorolka z twardymi kółkami, stosunkowo wąska, świetnie przystosowana do jazdy na rampie i w skateparkach. Nadaje się dla dzieci, które chcą rozwijać swoje umiejętności deskorolkowe i wykonywać zróżnicowane triki.

Zobacz Tanie deskorolki dla dzieci w Rankingu 2024

Jeżeli posiadasz ograniczony budżet na zakupy, wówczas polecamy poniższe zestawienie z deskorolkami dla dziecka, z produktami uszeregowanymi rosnąco według ceny.Ranking 2024 deskorolek dla dziecka

Zastanawiasz się, co kupują najchętniej konsumenci? Polecamy alternatywne zestawienie, które (mamy nadzieję) pomoże wybrać możliwie najlepsze deskorolki dziecięce.


Jeżeli już znalazłeś swój wymarzony produkt i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem zakupowym, zachęcamy do wyrażania opinii na temat publikowanych tutaj zestawień z deskorolkami dla dziecka.


Jakie czynniki są istotne przy wyborze dziecięcej deskorolki?

 • Rozmiar deskorolki – powinien być dostosowany do wieku i wzrostu dziecka, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Deskorolki mają zazwyczaj długość od 28 do 32 cali, a waga zależy od materiału, z którego są wykonane.
 • Materiał wykonania – deskorolki są zazwyczaj wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych, takich jak PVC czy ABS. Deskorolki z drewna są bardziej trwałe i wytrzymałe, ale również droższe. Deskorolki z tworzyw sztucznych są bardziej przystępne cenowo, ale mniej wytrzymałe.
 • Kółka deskorolki – powinny być dostosowane do rodzaju jazdy. Większe kółka są lepsze do jazdy po nierównych powierzchniach, natomiast mniejsze lepiej sprawdzają się w skateparkach i do jazdy po gładkich powierzchniach. Miękka klasa kółek zapewnia lepszą amortyzację, z kolei twarda klasa umożliwia lepsze prowadzenie deskorolki.
 • Łożyska – powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby zapewnić płynność jazdy i trwałość. Standardem są łożyska ABEC-5 lub ABEC-7, ale istnieją również modele wyższej klasy.
 • Elementy ochronne – w czasie jazdy na deskorolce przyda się kask, ochraniacze na łokcie i kolana, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko urazów przy upadkach.
 • Cena deskorolki – zależy od materiału wykonania, wielkości, jakości łożysk i kółek oraz innych dodatkowych funkcji. Najprostsze modele możemy kupić już za kwotę poniżej 100 zł, z kolei te lepiej wykonane wymagają wyłożenia przynajmniej 200-300 zł.

Wybierając deskorolkę dla dziecka warto zwrócić uwagę na jego wiek, umiejętności i preferencje co do rodzaju jazdy, nie zapominając o dokupieniu elementów ochronnych zwiększających bezpieczeństwo, takich jak kask czy też ochraniacze.

Zobacz również:  Polecane dobre deskorolki Manta dla dzieci w Rankingu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *