Samochodowe foteliki przeznaczone dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, pozwalającym przewozić nasze pociechy w wieku od mniej więcej roku do nawet 12 lat. Dzięki swoim możliwościom oraz elastyczności stanowią one z reguły jednorazowy wydatek, który posłuży rodzicom przez wiele lat.

Co zatem warto brać pod uwagę poszukując odpowiedniego fotelika 9-36 kg do przewozu dzieci w aucie? Jakie modele znajdują się najwyżej w zestawieniach i które najlepiej wybrać? Postaramy się pomóc w wyborze optymalnego fotelika samochodowego dla dziecka o wadze 9-36 kg.

Jaki fotelik samochodowy dla dziecka 9-36 kg najlepszy? Poradnik, kryteria i ranking fotelików dla dzieci 9-36 kg do przewozu w aucie.
Jaki fotelik samochodowy dla dziecka 9-36 kg najlepszy? Poradnik, kryteria i ranking fotelików dla dzieci 9-36 kg do przewozu w aucie.

Poniżej znajduje się aktualne na 2024 zestawienie z samochodowymi fotelikami 9-36 kg dla dzieci, które aktualizujemy każdego dnia. Staramy się, aby Kupujący mogli wybrać jak najlepszy dziecięcy fotelik samochodowy 9-36 kg. Zachęcamy do dzielenia się opiniami oraz doświadczeniami z zakupu.

6 ★   Cybex fotelik samochodowy pallas-fix, grupa i-iii, 9-36 kg (fioletowy)

Cybex fotelik samochodowy pallas-fix, grupa i-iii, 9-36 kg (fioletowy) Najniższa Cena Online Fotelik samochodowy CYBEX »Pallas-Fix«, grupa II-III, 9-36 kg Ten nietrudny w obsłudze fotelik uzyskał ocenę 2,1 w grupie 1/2/3 w Stiftung Warentest (11/2011), a także wspaniałe wyniki w innych europejskich instytutach badawczych. Dwa foteliki w jednym – Cybex Pallas-Fix może być wykorzystywany poprzez długi okres używania wynoszący około 11 lat. W grupie 1 fotelik posiada poduszkę bezpieczeństwa z regulacją głębokości, która podobnie jak poduszka powietrzna rozprowadza energię uderzenia na szerokiej powierzchni poduszki i rozprasza ją poprzez materiały pochłaniające energię. Od ok. 3 roku życia fotelik można łatwo przekształcić w fotelik grupy 2/3, Cybex Solution X-Fix. Oprócz opatentowanego 3-stopniowo dostosowywanego zagłówka, który zapobiega niebezpiecznemu odchylaniu głowy do przodu w trakcie snu, system ISOFIX Connect gwarantuje powiększone bezpieczeństwo i stabilność. System L.S.P. Absorbuje siłę uderzenia bocznego na wczesnym etapie i broni wrażliwy obszar głowy i ramion. Fotelik może być także używany bez ISOFIX.Opis towaruIsofix Connect: dodatkowa stabilność i bezpieczeństwo dzięki bezpośredniemu połączeniu z punktami mocowania ISOFIX, dodatkowo w pojazdach bez ISOFIXopatentowany 3-stopniowo regulowany zagłówekdostosowywana głębokość poduszki bezpieczeństwa (grupa 1)ochrona przed zderzeniem bocznym (L.S.P. System)11-krotna regulacja wysokościwygodna regulacja leżenia (grupa 1)nad wyraz obszerna i głęboka poduszka siedzeniapokrowce można prać w pralce w temperaturze 30°Cdla 9-36 kgrekomendacja dotycząca wieku: od 9 miesięcy do 12 latMateriałfotelik: tworzywo sztuczne, stalpokrowiec: 100% poliesterrozmiaryok. 48 x 29 x 77 cmWagaok. 7 kg
 • Producent CYBEX 


Jakie mamy opcje i możliwości wyboru fotelika 9-36 kg? Poznajmy najważniejsze typy

 • Fotelik 9-36 kg przodem do kierunku jazdy – to najpopularniejszy rodzaj fotelika samochodowego 9-36 kg, który montuje się przodem do kierunku jazdy, a dziecko przewozi się z zapiętymi pasami.
 • Fotelik 9-36 kg tyłem do kierunku jazdy – to drugi najpopularniejszy rodzaj fotelika samochodowego 9-36 kg, który montuje się tyłem do kierunku jazdy, co jest uważane za bardziej bezpieczne dla przewozu dzieci w wieku do 4 lat.
 • Fotelik 9-36 kg przodem i tyłem do kierunku jazdy – można go montować przodem lub tyłem do kierunku jazdy, w zależności od preferencji rodziców. Ten rodzaj fotelika jest zazwyczaj droższy, ale bardziej wszechstronny i może być używany z reguły przez dłuższy czas.
 • Fotelik 9-36 kg z dodatkowym wyposażeniem – zapewnia dodatkowe zabezpieczenia dla dziecka, takie jak 5-punktowe pasy, które zapobiegają przesuwaniu się dziecka w foteliku, a także dodatkowe ochraniacze na boki, głowę i szyję dziecka.
 • Fotelik 9-36 kg z regulacją kąta nachylenia – można go regulować pod kątem nachylenia, co może być przydatne dla dziecka, które ma problemy z drzemkami podczas jazdy samochodem.
 • Fotelik 9-36 kg z wbudowanym podnóżkiem – posiada wbudowany podnóżek, co może zapewnić większy komfort i bezpieczeństwo dla dziecka podczas jazdy samochodem.

Zobacz Tanie foteliki 9-36 do samochodu dla dziecka w Rankingu 2024

Jeżeli posiadasz ograniczony budżet na zakupy, wówczas polecamy poniższe zestawienie z samochodowymi fotelikami 9-36 kg dla dzieci, z produktami uszeregowanymi rosnąco według ceny.Jak wybrać odpowiedni fotelik dziecięcy 9-36 kg?

 • Normy bezpieczeństwa – podobnie jak w przypadku fotelików 9-25 kg koniecznie należy wybierać modele, które spełniają aktualne normy bezpieczeństwa, takie jak ECE R44/04 lub bardziej rygorystyczne normy ECE R129 i-Size.
 • Sposób montażu – fotelik samochodowy może być montowany za pomocą pasów samochodowych lub systemu Isofix. System Isofix to standardowy system mocowania fotelików samochodowych, który pozwala na łatwy i bezpieczny montaż fotelika do specjalnych punktów mocowania w samochodzie.
 • Regulacja pozycji – dobry fotelik powinien mieć regulowane oparcie i zagłówek, które umożliwiają dostosowanie go do wzrostu dziecka. W ten sposób można zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo naszej pociechy podczas podróży samochodem.
 • Bezpieczeństwo i wygoda – wybrany przez nas model powinien być wygodny i zapewniać dziecku odpowiednie bezpieczeństwo podczas jazdy. Warto zwrócić uwagę na zastosowane w foteliku materiały, systemy amortyzujące czy dostępne funkcje dodatkowe, takie jak poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa pięciopunktowe.
 • Waga i wielkość fotelika – fotelik 9-36 kg powinien być odpowiednio lekki i łatwy do przenoszenia, zwłaszcza w przypadku, gdy będzie często wykorzystywany. Warto zwrócić uwagę na jego gabaryty i sprawdzić, czy będzie odpowiednio pasował do samochodu.
 • Wiek i wzrost dziecka – fotelik samochodowy 9-36 kg zazwyczaj jest odpowiedni dla dzieci w różnym wieku i wzroście. Warto jednak pamiętać, że każdy model ma zazwyczaj minimalne i maksymalne wymiary, które należy uwzględnić przy wyborze.
 • Marka fotelika – warto w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą najbardziej renomowanych producentów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w tym sektorze. Pomocne mogą okazać się opinie innych użytkowników publikowane na łamach tematycznych for czy też blogów.

Ranking 2024 fotelików 9-36 kg do samochodu dla dzieci

Zastanawiasz się, co kupują najchętniej konsumenci? Polecamy alternatywne zestawienie, które (mamy nadzieję) pomoże Ci wybrać możliwie najlepsze samochodowe foteliki 9-36 dla dziecka.


Jeżeli już znalazłeś/znalazłaś odpowiedni produkt i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem zakupowym, zachęcamy do wyrażania opinii na temat publikowanych tutaj zestawień z samochodowymi fotelikami 9-36 kg dla dzieci.

Zobacz również:  Nasz Ranking dobrych fotelików samochodowych 9-36kg Joie do 500 zł dla dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *